Motto

Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę.
Aureliusz Augustyn z Hippony.

Witamy na stronach CALIMERA.pl

Serdecznie witamy wszystkich na nowym blogu. Będzie on kontynuacją opowieści ze strony Margarytka.blog.pl. Mam nadzieję, że nowa lokalizacja i szata graficzna przypadnie Wam do gustu. Chcielibyśmy, by każdy z czytelników czuł się tu dobrze i znalazł ciekawe lub przydatne dla siebie informacje.

Przeniesienie bloga na domenę blog.CALIMERA.pl jest naturalną koleją rzeczy, gdyż został założony właśnie po to, by opowiedzieć o powstawaniu naszego portalu. W nowym wydaniu, opatrzony firmowym logiem staje się jego integralną częścią.

Poza kolejnymi krokami, które stawialiśmy w kierunku stworzenia strony firmowej, opisywałam na nim nasze podróże – dalsze i te całkiem bliskie. Nadal będziemy się starali w możliwie najciekawszy sposób przedstawiać miejsca, które odwiedziliśmy ale również, mam nadzieję, kolejne etapy rozwoju nowego portalu.

Prace nad samym portalem, mimo że dość powolne, to jednak zmierzają ku końcowi. Domena przez rok pozostawała niewykorzystana i uznaliśmy, że nadszedł czas by to zmienić. Powstała właśnie ta strona. Staraliśmy się, żeby była jak najbardziej przyjazna dla naszych czytelników.

Ze względu na to, że opisywane przez nas wyprawy zawsze staramy się bogato zilustrować własnymi zdjęciami, wyposażyliśmy blog w wygodną przeglądarkę. Aby dokładnie obejrzeć zdjęcia dołączone do danego posta wystarczy kliknąć na jedno z nich i przeglądać kolejno w dużym oknie. Do poruszania się pomiędzy zdjęciami można również używać strzałek na klawiaturze.

Zainstalowaliśmy dodatkowo kilka przydatnych naszym zdaniem widgetów. Mamy nadzieję, że ułatwią a nie utrudnią odwiedziny na stronie.

W październiku ubiegłego roku, nie zdawałam sobie sprawy, że prace potrwają tak długo. Dokładamy jednak wszelkich starań, aby wszystko dopiąć na ostatni guzik i możliwie najbardziej profesjonalnie. Nie chcemy, by na starcie zaskoczyły nas niepotrzebne awarie. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że możemy się spotkać z nieprzewidzianymi sytuacjami, dlatego będziemy bardzo wdzięczni za wszelkie uwagi i sugestie, które pozwolą nam ulepszyć i usprawnić korzystanie ze strony.

Mam nadzieję, że w niedługim czasie poza blogiem uda się nam uruchomić już cały portal CALIMERA.pl.

Życzymy przyjemnej lektury i zapraszamy do częstych odwiedzin.

Ewa i Paweł

11 komentarzy

 • Myślałem, że będę pierwszy, ale chyba się spóźniłem. Ale i tak pozdrawiam serdecznie z Australii.

 • Ewa

  Bardzo dziękuję za odwiedziny. Jesteś pierwszy pod oficjalnym powitaniem ;). Mam nadzieję, że będziesz zaglądać. Pozdrawiam serdecznie.
  M

 • Bardzo mi się tu podoba. W porównaniu z Margerytką zdjęcia z Korfu zrobiły sie jakby większe i przez to ładniejsze:-) I w dodatku w moim pracowym słabym komputerze, wyposażonym w Internet Explorera nie muszę już sie przewijać w poziomie!!!

  Już za chwilkę zmienię u siebie link, podpowiedz mi tylko mailem (moskwicz małpa mail.ru) jaką chcesz mieć do niego nazwę i jaki komentarz. Pozdrawiam
  Krzysztof

 • Ewa

  Witaj Krzysztofie w nowych progach!
  Przyznam, że o problemie z wyświetlaniem blga w IE dowiedziałam się dopiero kilka dni temu testując nowy netbook. Zazwyczaj nie używam tej przeglądarki (i nawet nie wpadło mi do głowy, że IE źle wyświetla Margarytkę). Odkrycie to było jednym z elementów, który przyśpieszył przenoszenie strony.
  Jeśli chodzi o zdjęcia to staraliśmy się znaleźć przeglądarkę, która będzie działała nie tylko dobrze i sprawnie, ale też nie będzie spowalniać działania strony i nie stanie się zbyt dużym obciążeniem dla słabszych sprzętów. Teraz nareszcie można sobie te zdjęcia powiększyć w wygodny sposób bez konieczności używania opcji “pokaż obrazek”, która może być nieco zniechęcająca. W końcu zdjęcia to bardzo ważny element tej strony :). Mam nadzieję, że użycie “łapki” jest znacznie mniej kłopotliwe. Po przeczytaniu tekstu można sobie spokojnie obejrzeć kolejno wszystkie zdjęcia w powiększeniu. Albo jak kto woli przed przeczytaniem 😀
  Cieszę się ogromnie, że Ci się tu spodobało i zapraszam tak często jak tylko znajdziesz na to czas :). Dziękuję za ciepłe słowa 🙂
  M
  PS. W wolnej chwili odezwę się mailowo. Muszę się zastanowić 😉

 • Witaj Margarytko 🙂
  Będę zaglądać, dziękuję za namiary 🙂
  Pozdrawiam.
  O.

 • Ewa

  Witam Obiezy_swiatko i zapraszam serdecznie 🙂

 • Będę zaglądać, szata graficzna jesienna, ale zdjęcia gorące:) Pozdrawiam

 • Ewa

  Zbyszku zapraszam serdecznie 🙂

 • Witam i dziękuję za odwiedziny! Gratuluję udanego bloga – ładne fotki i ciekawe wpisy – podróże to jest to co tygrysy lubią najbardziej! 😉 Linkuje aby zaglądać częściej i pozdrawiam serdecznie 🙂

 • mażena

  Wpadłam i zostanę tak tu ciekawie! Pozdrawiam

 • Ewa

  Born2bewild bardzo się cieszę, że zajrzałeś. Twój blog również jest bardzo ciekawy i czyta się go jednym tchem :).

  Mażeno zapraszam serdecznie. Bardzo mnie cieszą każde odwiedziny. Mam nadzieję, że znajdziesz tu dla siebie coś ciekawego.

  Pozdrawiam serdecznie
  M